Home page > Aktuality > Aktivní záloha kriminální služby Vojenské policie opět aktivní

Aktivní záloha kriminální služby Vojenské policie opět aktivní

Policejní zákroky, manipulace se zbraní, ostré střelby a aktivní účast na šetření a prověřování případů obecné i hospodářské kriminality vedených Vojenskou policií – to vše bylo náplní dvou 14 denních prázdninových cvičení Oddělení aktivní zálohy kriminální služby Hlavního velitelství Vojenské policie.

Příslušníci Oddělení aktivní zálohy kriminální služby Hlavního velitelství Vojenské policie po dlouhé pauze, způsobené nelehkou situací v souvislosti pandemií COVID 19, měli v měsíci červenci a srpnu opět napilno. Dvě 14 denní cvičení prověřily jejich odborné znalosti a dovednosti.

Pod dohledem kmenových příslušníků kriminální služby VP se členové aktivní zálohy jako pověřené orgány podíleli na šetření a prověřování případů vedených v oblasti obecné a hospodářské kriminality v působnosti Vojenské policie. Jednou ze základních a podstatných dovedností každého policisty je, mimo důkladné znalosti práva, i zvládání služebních zákroků, manipulace se zbraní a ostrá střelba. Během cvičení tedy nechyběl ani pořádný vojensko-policejní dril.

Fotogalerie

Nahoru