Home page > Aktuality > Kurz modulární jízdy v součinnosti se slovenskou Vojenskou polícií

Kurz modulární jízdy v součinnosti se slovenskou Vojenskou polícií

Začátkem nového školního roku organizovali příslušníci Oddělení základní a odborné přípravy Hlavního velitelství Vojenské policie „Modulární kurz techniky jízdy“, který byl určen pro instruktory Vojenské policie České republiky a Vojenské polície Slovenské republiky.  

Účastníci kurzu včetně 3 příslušníků Vojenské policie Slovenské republiky se ve výcvikových vozidlech různých typů teoreticky procvičili a prakticky zdokonalili zejména v činnostech zaměřených na manévrování v omezeném prostoru, defenzivní jízdu, jízdu s VRZ (výstražné zvukové a rozhlasové zařízení) ve vyšších rychlostech a reakcích na vznik nenadálé překážky. Dále si vyměnili zkušenosti a praktické návyky při zvláštních způsobech manévrování, využívaných zejména při zabezpečení doprovodu vojenské techniky, jízdy v koloně nebo doprovodu VIP osob. Pro všechny zúčastněné byl kurz profesním přínosem. Tvoří tak předpoklad nejen pro úspěšné pokračování mezinárodní spolupráce, ale především pro zachycení současných trendů techniky jízdy a jejich následnou implementaci do širokého spektra vojensko-policejních činností.

 Velké poděkování patří i pracovníkům Vojenské autoškoly VP Bechyně, díky nímž byl využit jejich výcvikový prostor a prostředky k plnohodnotnému provedení tohoto kurzu.

 

Fotogalerie

Nahoru