Home page > Aktuality

Aktuality

Kondiční a zdokonalovací výcvik služebních psů

Zadržení nebezpečného pachatele z vrtulníku. V Náměšti proběhlo ojedinělé setkání služebních psů

Publikováno: 26.9.2023 Autor: Kateřina Mlýnková

Už počtrnácté se v ČR uskutečnil společný kondiční a zdokonalovací výcvik českých a zahraničních služebních psů a jejich psovodů Vojenské policie, Policie ČR, Celní správy a dalších bezpečnostních složek. Letos se jich v Náměšti nad Oslavou sešlo na sedm desítek. Na programu bylo množství reálných situací – včetně zásahu proti ozbrojeným pachatelům, vyhledání výbušnin či drog nebo let vrtulníkem s následným zadržením nebezpečné osoby.

Velitel ÚU 1. jednotky Vojenské policie plukovník Zdeněk Koreczki

Čeští vojáci si připomněli 21. výročí úmrtí českých vojáků v Kosovu

Publikováno: 18.9.2023 Autor: Kateřina Mlýnková

V letošním roce si připomínáme 21. výročí úmrtí českých vojáků v Kosovu. Dne 14. září 2002, došlo u obce Šajkovac v Kosovu k tragické dopravní nehodě obrněného transportéru OT-64 SKOT, při které zemřeli dva vojáci 1. mechanizované roty 1. česko-slovenského praporu mise KFOR v Kosovu – podporučíci in memoriam Luděk Severa a Vlastislav Hendrich. Nehoda, při které se obrněnec překlopil, se stala pouhé dva dny před návratem vojáků zpět do vlasti.

Mnohonárodní prapor NATO MNMPBAT - výcvikové aktivity

Publikováno: 25.8.2023 Autor: Kateřina Mlýnková

Jedním ze závěrů summitu NATO v Praze v roce 2002 byl požadavek Aliance na vytvoření mezinárodní jednotky Vojenské policie (MNMPBAT – Multinational Military Police Battalion), která by poskytovala všestrannou policejní podporu spojeneckým jednotkám v operacích. Jednoznačnou reakcí a partnerským závazkem bylo pomoci tuto jednotku vytvořit. MNMPBAT se reálně zformoval v roce 2007. Hned v následujícím roce byl prověřen při polním taktickém cvičení BLACK BEAR a následně byl certifikován pro operační nasazení v roce 2012, kdy dosáhl plných operačních schopností (FOP).

Modelová situace - rozmístění osob a vozidel při doprovodu VIP

Společný výcvik české a gruzínské Vojenské policie

Publikováno: 19.6.2023 Autor: Kateřina Mlýnková

Vojenské policie Česka, Slovenska a Chorvatska jsou součástí unikátního výcvikového projektu Mnohonárodního praporu vojenské policie (NATO MNMPBAT), který cílí na zvýšení schopností a interoperability zůčastněných národních příspěvků.

Příslušník VP v CRC kompletu

Vojenská policie certifikuje první jednotku MSU KFOR

Publikováno: 30.5.2023 Autor: Kateřina Mlýnková

V červenci letošního roku bude vyslána 1. jednotka Vojenské policie, aby svými schopnostmi podpořila zahraniční operaci Joint Enterprise na území Kosova. Toto uskupení bude plnit úkoly společně s italskými Carabinieri v sestavě vojenského specializovaného prvku (tzv. Military Specialised Unit – MSU).

Stránky

Nahoru