Vojenští policisté zabojovali na Mezinárodním mistrovství vojenské policie v CrossFitu

• 16.5.2016
  • Lenka Haberová

17.5.2016 • Během minulého týdne předvedlo družstvo Vojenské policie  České republiky svoji všestrannost a dovezlo cennné kovy z polské Ustky, kde se zúčastnilo Mezinárodního mistrovství vojenské policie v CrossFitu.

Vojenská policie má mnoho vynikajících sportovců a každou novou výzvu přijme bez váhání. Stejně tak tomu bylo i v případě Mezinárodního mistrovství vojenské policie v CrossFitu.

Jak uvádí Ondřej Ševčík: "CrossFit je silovým a kondičním tréninkovým programem, který využívá neustále změny a funkčních cviků prováděných s vysokou intenzitou, jehož cílem je dlouhodobě zlepšovat celkové fitness cvičence. Tím nejvíce fit sportovcem nebude nejsilnější ani nejrychlejší návštěvník posilovny, ale právě sportovec, který bude dobrý ve všech aspektech fitness, kterými jsou vytrvalost, výdrž, síla, pružnost, výbušnost, rychlost, koordinace, hbitost, rovnováha a přesnost."

Čtyřčlenné družstvo Vojenské policie České republiky ve složení kapitán Michal Škobrtal z Hlavního velitelství Vojenské policie Praha, praporčík Radek Patlejch, nadrotmistr Tomáš Kordík oba z Velitelství ochranné služby Vojenské policie Praha a rotmistryně Pavlína Kolářová z Velitelství Vojenské policie Tábor přijalo pozvání na 1. mezinárodní mistrovství vojenské policie v CrossFitu od svých polských kolegů a rozhodně se neztratilo. Předvedlo svoji všestrannost a v kategorii družstev obsadilo krásné 2. místo, v celkovém hodnocení při součtu bodů jednotlivců a družstev obsadilo rovněž 2. místo.

Mistrovství se zúčastnili vojenští policisté Bulharska, České republiky, Chorvatska, Nizozemí, SRN a Polska, které mělo na startu 8 družstev. Český tým porazilo pouze družstvo Vojenské policie Polska.

Zápolení probíhalo pod bedlivým dohledem profesionálních rozhodčí CrossFitu. Muži a ženy změřili své síly v závodu jednotlivců, kdy museli zvládnout 500 m běh v neprůstřelných vestách písečnou pláži, 70 kliků, 70 leh-sedů se samopalem, 70 dřepů se samopalem, 70 zdvihů se zátěží 17,5 kg muži a 13,5 kg ženy - závodníci museli zvedat kettlebell (litinová koule s madlem), 70 kliků a 500 m běh v neprůstřelných vestách písečnou pláží.

Závod družstev ve složení tři muži a jedna žena probíhal odlišně. Závodníci uběhli 500 m v neprůstřelných vestách písečnou pláží, udělali 70 kliků, 70 leh-sedů se samopalem, vyprostili raněného z vojenského vozidla, naložili ho na nosítka a přesunuli se s nosítky v neprůstřelných vestách 500 m písečnou pláží do cíle.

"Nejtěžším okamžikem závodu byl přenos raněného na nosítkách. O obtížnosti vypovídá i fakt, že se dva členové jiných družstev dostali do péče zdravotníků a jednomu z nich byla podána nitrožilní infuze," uvedl kapitán Škobrtal. V jeho tváři byla vidět úleva a pocit štěstí zároveň, že nic takového český tým nepotkalo.

V loňském roce změřili své síly pouze polští vojenští policisté - video zde, v letošním roce se konalo mistrovství na mezinárodní úrovni.