Vojenský policista první na Mezinárodním poháru v naturální kulturistice

• 23.5.2016
  • Lenka Haberová

22.5.2016 • Vojenská policie zaznamenala další sportovní úspěch. V sobotu 14.5. obsadil rotmistr František Hofman 1. místo v Žiaru nad Hronom, kde se konal druhý ročník Mezinárodního poháru v naturální kulturistice Iron Gym Cup 2.

Příslušník Velitelství ochranné služby Vojenské policie Praha rotmistr František Hofman přivezl z Mezinárodního poháru v naturální kulturistice cenný kov. V kategorii mužů do 175 cm obsadil 1. místo. Iron Gym Cup se konal ve slovenském Žiaru nad Hronom již podruhé. "Byl to startovní závod letošního jara, chtěl jsem si hlavně prověřit svoji formu a podívat se na soupeře. V minulém roce jsem obsadil 2. místo a letos příčku nejvyšší, tak mohu jen konstatovat, že s výsledkem jsem spokojen," podělil se o své dojmy rotmistr Hofman.

Ve své kategorii vyhrál s určitou rezervou. Přesto přiznal, že v závěrečném boji o absolutního vítěze všech mužských kategorií viděl ještě nedostatky. "Do dalších závodů zaberu o trochu víc, abych neponechal nic náhodě a nikomu nedal vítězství jen tak zadarmo," dodal mistr Evropy i světa v naturální kulturistice. "Štěstí přeje připraveným."

Naturální kulturistika je sport, který klade důraz na estetiku a symetrii svalového rozvoje, nikoli na velikost svalů. Samozřejmostí je zákaz nedovolených zdraví škodlivých prostředků.