Úvodní stránka > Aktuality > Poděkování

Poděkování

7.9.2017 • "Kdybys byl třeba jediný, kdo může či umí udělat, co je třeba, musíš to udělat..." Uvedené motto Jiřího Regi Schamse, které je vyryto na vzpomínkové lavičce válečných veteránů, si může nyní přečíst každý, kdo přijde zavzpomínat a projevit čest Regiho památce v pražských Strašnicích.

Obrovské díky

Na počátku byl nápad. Na odlehlejším místě hřbitova v členitém terénu odpočívá vedle svého otce můj syn Jiří Regi Schams. Mám už nějaká léta a hlavně Jirkova 91letá babička bez odpočinku cestu za ním a zpět těžko zvládá - ráda si s ním i v duchu popovídá. Tak přišel nápad na lavičku. A když lavička, tak vzpomínková lavička válečných veteránů s Jirkovým mottem. Je nápadem pana Něničky z Vlkoše u Kyjova. Část výtěžku z jejího prodeje jde zpět na podporu válečných veteránů. Může posloužit i Jirkovým kamarádům, kteří mohou déle zavzpomínat.

Se svým nápadem jsem se svěřila náčelníkovi Vojenské policie generálu Pavlu Křížovi a on bez váhání přislíbil pomoc s realizací. Nakonec si s hlavním kaplanem Vojenské policie majorem Davidem Tomčíkem věc vzali za své a všechno zařídili. Objednání i přivezení lavičky a hlavně její instalaci. Nevím, jak bych si bez jejich pomoci s takovým problémem poradila. Patří jim oběma veliký dík, stejně tak jako všem, kteří se na umístění lavičky šikovnýma rukama podíleli. Výsledek předčil i mou původní představu. Proto opravdu moc a moc děkujeme.

                                                                                                          Jiřina Schamsová s rodinou

 

Štábní praporčík in memoriam Jiří Regi Schams podlehl ve věku čtyřiceti dvou let rakovině poté, co dlouhá léta statečně bojoval se svým zraněním. Bývalý příslušník Útvaru speciálních operací SOG Vojenské policie byl 17. března 2008 těžce zraněn při útoku sebevražedného atentátníka v jihoafghánské provincii Hílmand a následně odkázán na trvalou pomoc asistenta. Se střepinou v hlavě a ztrátou rovnováhy se mu i tak podařilo částečně vrátit do života.

Fotogalerie

Nahoru